Halı Yıkama

Hijyenik ve sağlıklı yaşam alanlarınız için halılarınızı büyük bir titizlikle temizliyoruz.

Halı Yıkama

Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile 600 metrekare fabrikamızda halı yıkama hizmetini gerçekleştirmekteyiz. İlk olarak halılarınızı evinizden alınır. Halınızın özelliklerine ve kir seviyesine göre ayırım yapılır. Dibe çöken tozlardan arındırılır. Yıkama makinesinde tek tek doğal antibakteriyel şampuanlar ile yıkanır. Durulama, kurutma ve son temizlik kontrolleri yapıldıktan sonra evinize teslim edilir.

Halı Yıkamada Neden Profesyonel Hizmet Alınmalı ?

Bahar temizliği, kış temizliği, yaz temizliği gibi büyük temizlikler öncesinde halıları yıkamak gerekiyor. Halı yıkama konusunda bir çok firma hizmet verdiği gibi, bağzı tüketiciler ise bu işi evlerinde kendileri yapmaya çalışmaktadırlar.

Mevcut kaynakları en iyi şekilde kullanmak , hijyenik ve kaliteli sonuçlara ulaşmak için halı yıkama hizmetini halı yıkama firmalarına vermenizi ve halı yıkama işlerinin bu şekilde neticelendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu işi için kullanılan temizlik ürünleri arasında halı yıkama şampuanları, halı yıkamalarında son derece başarılı neticeler vermekte , profesyonel personel ve ekipman kullanılarak yıkanması gereken halılarınızı evde veya bahçede yıkamanızı önermemekteyiz. Çünkü su sarfiyatı konusunda tasarruf yapılması gereken bir dönemde yaşadığımız gibi , evde yapılan yıkamalarda sıkma işlemi vb.uygulamalar yapılamadığı için , halıların sarı su bırakması ve istenilen neticeye ulaşılamaması gibi durumlarla karşılaşılmaktadır.

Halı yıkama firmaları halıları çok daha ekonomik bir şekilde üstelik daha temiz olarak yıkamaktadırlar.

Halılar nasıl kirlenir?

Tüm zamanımızı evde halıların üzerinde geçiririz, eşyalarımız halıların üzerinde onların yüzeylerini kapatır şekilde durur.. Oradan oraya koştururken saçlarımız, elimizdeki eşyaların taşıdıklarımızın kirleri, tozları bütün hepsi halıların üzerine düşer. Ölü deriler, mayklar tüm bu görmediğimiz küçük organizmalar halıların içerisindedir. Zamanla bu toz ve kirler sağlığımızı tehdit edecek boyuta gelebilir. Uzun süre yıkanmayan halılar, hayatımızı kötü etkiler ve temizlenmeleri gerekir. Çünkü, halı temizliği solunum yollarımızın sağlığı için öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Çocuklar örneğin, halıya düşen bir şeyi tekrar yemek gibi ve halı üzerinde oynadıkları oyuncaklarını ağızlarına sokmak gibi alışkanlıklara sahiptirler. Bu durumda her ne kadar görmesek bile, görünmeyen kirlerin tozların halılar da barındığını bilmenizi ve bunların ciddi anlamda tehdit oluşturduğunu fark etmenizi istiyoruz. Halılar, görmediğimiz bir şekilde kirleniyorlar fakat bilmediğimiz bir şekilde değil. Farkında olalım, halı temizliğinin hayat kalitemiz açısından önemini bilelim. Halı temizliğine dikkat edelim, bir arada yaşadığımız insanların sağlığı için, halı temizliğine öncelik vermemiz gerektiği konusunu asla es geçmeyelim.

Halı temizliğinde dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir?

Halı temizliğinde halıların dokumalarının içini yani en alt tabakayı kontrol etmemiz gerekli. Burası temizlemeden önce kir ve saçlarla dolu olan tabakadır. Halıların tüm kiri içlerine kadar çekmeleri, üst tüylerin temiz görünmesine neden olur. Görünüşte temiz gibi olmasına aldanmayın, halının tüylerinin arasına bakmanız gerekiyor. Bu kısımlar kontrol edilerek halı temizliği dikkatli bir şekilde tekrarlanmalıdır.

Halı Yıkama Fiyatları

Halı Yıkama Fotoğrafları

Halı Yıkama Videoları