Halı Yıkama Aşamaları

Halı yıkamaya dair merak ettiğiniz tüm sorular

Tozlardan Arındırma Halılarınız evinizden ücretsiz olarak alındıktan sonra ilk aşama olarak toz makinesi ile temizlenir. Diplerinde bulunan gözle görülmeyen toz ve kirden arındırılarak yıkamaya hazırlanır.
Lekelerin Temizlenmesi Halınızda var olan ve çıkması zorlaşmış lekeler bulunuyor ise o lekeler için özel işlemler uygulanır.
Halı Yıkama Halılar özelliklerine göre ayrıldıktan sonra özel makinelerde yıkama işlemi başlar. Kullanılan anti bakteriyel şampuanlar sayesinde mikroplardan arınır. Kirlilik derecesine göre yıkama işlemleri tekrarlanır.
Sıkma ve Kurutma Rulo sıkma makinelerinde halılarınız sudan arındırılarak sıkma işlemi gerçekleştirilir ve kurutma aşamasına geçilir. Halılarınız kurutulduktan sonra Son Kontrol aşamasına geçilir.
Son Kontrol Halılar kuruduktan sonra üzerinde oluşabilecek tüy ve tozlar parçacıklarının kontrolü yapılır. Herhangi bulunan bir leke olduğu takdirde lokal işlem yapılır.
Paketleme ve Teslimat Halılarınız yıkanma ve temizlemeleri aşamaları tamamlandıktan sonra, Özel kılıflarda ambalajlanan halılar evinize servis edilmek üzere yola çıkarılır.